Hakkımızda

Bize dair açıklamalar

İşte böyleyiz : Birkaç ipucu

Dr. S. Nur Akay , MD İÜ İstanbul (Çapa) Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Nur Akay, uygulamalı kadın sağlığı üzerinde çalıştı. Bitkisel Tedavi, Hirudo Terapi, Aroma Terapi, Kupa Tedavisi ve Hacamat, Manuel Terapi ve Tabii Beslenme üzerine 15 yılı aşkın klinik uygulama tecrübesi vardır.

Hayrettin Akay , 15 yıla yakın Bitkisel Tedavi ve Destek, Aroma terapi, Kupa ve Sülük tedavisi üzerine Dr. Akay ile birlikte araştırma ve eğitim konularında hizmettedir. Bitkisel Tedavi, Hirudo Terapi, Aroma Terapi, Kupa Tedavisi ve Hacamat, Manuel Terapi ve Enerjetik Beslenme üzerine 15 yılı aşkın çalışması ve tecrübesi vardır. Tipolojik temeller üzerine dayalı geniş çalışmaları bulunmaktadır. Serbest yayın amaçlı çalışmaktadır.

Tıbb ve Deva Sanatları Akademisi : Tıp ve Deva Sanatları Derneği doğal ve bütüncül insan tıbbı yaklaşımına uygun teşhis, tedavi ve yöntemlerin araştırıldığı, kurumsallaştırıldığı ve sistematik bilgi üretiminin sağlandığı yer olacaktır. Tıbbı Nebevi ve doğal tedavilere ilişikin bir dizi eğittim içerikleri hazırlanmaktadır. Bunların yaygın kullanımı için kurumsal yapı oluşturulmaktadır.

Comha | Mohsin Clinic Mohsin Klinik Leicester’da kurulmuş olan ve Orta ve Güney Londra’da da şubeleri bulunan, bitkisel tedavide uzman bir kliniktir. Hekim Muhammed Salim tarafından 1978 yılında Mohsin Institute kurulmuş daha sonra College of Medicine and Healing Arts adıyla devam etmiştir. Türkiye’de doğal tedavi eğitimlerinin kurumsallaştırılmasında partnerimizdir. Tıbb ve alternatif tıp konularına ilişkin bilimsel, pratik ve hikmeti pratik, eğitim ve araştırma konusunda uzman olmuştur.

image (51)

image (42)

image (4)

Egzersiz ve Nefes

Uygun seçilen egzersiz ve doğru nefes tekniği birlikte yapıldığında etkisi hızlı bir biçimde farkedilir. Nabzınızı …

Sağlık için bir kaç adım

1-Kötü yemek alışkanlıklarını bırak…kızartmalar, önüne uzatılan her yiyecek teklifi, işlenmiş et, rafine …

Hayat Bir! Ötesi de berisi de…

Bu dünyanın düzeni kendinden ibaretmiş gibi hissettirmeye çalışsa da aslında hayatımızda kesinti olmuyor. Şartlarda …