EBEVEYN VE ÇOCUK

Çocuklarınızla nasıl iletişim kurmalısınız?

Herkesin yaratılışı farklıdır. Ancak bazı belirginlikler gösterirler. Yani bazı gruplar halinde irdelenebilirler. Ortak özellikler sergilerler fakat bunlarda bile kendilerine özel oldukları onlardan ortaya çıkan hayatta kendini gösterir.

Çocuklar özellikle 18 yaşına gelene kadar bulundukları dönemin özelliklerinden de gösterirler ancak onların temel özellikleri ise yavaş yavaş oturmaktadır. Şimdi siz eğer çocuğunuzun kendi özelliklerini bilemezseniz o zaman ona başka özellikler yüklemeye çalışıyor olabilirsiniz. Peki bu size ne getirir; çocuk kendne uymayan davranış kalıplarına girebilir, iç dünyasında sizin okuyamamayabileceğiniz özellikler geliştirmeye başlayabilir, kendisine ait olmayan tepkiler vermeye başlayabilir. Mesela daha sakin yaratılışta olan bir çocuk sinirli, gergin, kırıp döken birine dönüşebilir.

Hem çocuğunuzun gelişimi, geleceği ve mutluluğu hemde sizin rahat ev mutluluğunuz için çocuğunuzu yaratılış ve hayat açısından analiz edelim, sizi de yapalım ve bunu üzerine sağlıklı bir birliktelik için gereken ortamı konuşalım.

Egzersiz ve Nefes

Uygun seçilen egzersiz ve doğru nefes tekniği birlikte yapıldığında etkisi hızlı bir biçimde farkedilir. Nabzınızı …

Sağlık için bir kaç adım

1-Kötü yemek alışkanlıklarını bırak…kızartmalar, önüne uzatılan her yiyecek teklifi, işlenmiş et, rafine …

Hayat Bir! Ötesi de berisi de…

Bu dünyanın düzeni kendinden ibaretmiş gibi hissettirmeye çalışsa da aslında hayatımızda kesinti olmuyor. Şartlarda …