BİREYSEL DESTEKLER

Bireylere destek maksatlı yapabileceğimiz uygulamalar

Bitkisel

Her tanesinde sağlık!
Çeşitli formda bitkisel destek

Bitkisel tedaviden kastımız bitkilerin ve diğer doğal ürünlerin tedavi maksatlı kullanımıdır. Bitkisel tedavi geleneklerinde kullanılan ürünlerin önemli kısmı botanik ve bitki orijinli olmakla birlikte hepsi böyle değildir.

Genel bir yaklaşımla %85 geleneksel bitkisel ürünler ise, %10 mineraller ve kalan %5 doğal hayvanlardan elde edilen ürünlerdir.

Aromatik

Her damlada sağlık!
Aromatik destek

Genellikle insanın mental ve psikolojik yapısının etkilenmesi amacıyla güzel kokuların - aromatik esansların kullanılması akla gelir. Aromatik desteğin önemli kullanım alanlarından biri bu olmasına rağmen bundan çok daha fazlası vardır. Aromatik ürünler sindirim yoluyla da alınabilir.

Aromatik ürünlerin destek amaçlı kullanımı için çok çeşitli yöntemler düşünülebilmekle beraber genel olarak baktığımızda üç temel kullanım şekli var. Haricen, dahilen veya topik - lokal kullanım olabilir.

Enerjetik!

Enerjetik beslenme
Yediğin besinin ve ilacın!

Yiyeceklerinde aynı bitkiler ve ilaçlar gibi terapötik özellikleri vardır. Sadece yiyecek değilllerdir, tedavi edici özellikleri daha hafif iken besleyici özellikleri daha baskındır. Bitkiler ve doğal ilaçların daha konsantre ve baskın terapötik etkileri vardır ancak onlar da besleyici özelliklere haizdir. Bu besleyici özellik sentetik ilaçlarda yoktur. Hipokrat der ki; "Yedikleriniz ilacınız, ilacınızda yiyeceğiniz olsun." Aynı kişi " Bütün hastalıklar barsakta başlar." demiş.

rejimental destek

Hacamat ve Kupa
Rejimental  | Kupa, sülük vb.

İnsanın fiziki ve enerjetik bedeninin çalışan sistematiğinin devamlı sağlıklı ve dengede olmasına yardım edecek olan uygulamalardır. Binlerce yıllık deneyimlerden oluşan belirlemelerde görülen; hastalık veya şikayetlerin çoğunluğu dahili olarak eksik hazmedilmiş yiyecekler ile sindirim ve metabolik zaafiyetten kaynaklanmaktadır. Eksik hazmedilmiş yiyecekler toksik kalıtıların birikmesine sebep olurken bu birikimde metabolizmada tıkanmalara sebep olabilecektir. Otointoksifikasyon dediğimiz budur.

mental | duygusal!

Mental | duygusal
Mental | duygusal destekler
İnsana yardım etmek istediğinizde onu tanıyor olmanız yerinde olur. Aksi durumda tanımadığınız veya kavrayamadınız bir konu veya oluşum hakkında görüş bildirir olursunuz. Mental, energetic ve psikolojik destek vermek üzere olanın insanı tanımlamış bir akıl kesitine sahip olması icap eder.
İnsana yardım etmek istediğinizde onu tanıyor olmanız yerinde olur. Aksi durumda tanımadığınız veya kavrayamadınız bir konu veya oluşum hakkında görüş bildirir olursunuz. Mental, energetic ve psikolojik destek vermek üzere olanın insanı tanımlamış bir akıl kesitine sahip olması icap eder.

Manuel destek

Vücudunuz ayağınızın altında ...
manuel destekler | kişiye göre

Masaj veya beden üzerinde çalışmak terapötik olavak önem arzeder. Çünkü ne zaman, nasıl ve kime yaptığınıza bağlı olarak masaj çok kıymetli terapötik fayda sağlayabilirsiniz.

Eğer masajın üç boyutuna (ne zaman, nasıl ve kime) ilişkin eksik veya yanlış uygulamalar yaparsanız tersine negatif etkilerde görebilirsiniz. O nedenle ehlince doktor yönlndirmesi ve kontrolü ile yapılması sağlıklı olanıdır. Masaj veya manuel terapi ile gelen ustalık veya uzmanlıkta yavaş gelişen bir yetenektir. O yüzden yetkin bir uygulama çoklu faydalar ve etkiler sağlar.

Egzersiz ve Nefes

Uygun seçilen egzersiz ve doğru nefes tekniği birlikte yapıldığında etkisi hızlı bir biçimde farkedilir. Nabzınızı …

Sağlık için bir kaç adım

1-Kötü yemek alışkanlıklarını bırak…kızartmalar, önüne uzatılan her yiyecek teklifi, işlenmiş et, rafine …

Hayat Bir! Ötesi de berisi de…

Bu dünyanın düzeni kendinden ibaretmiş gibi hissettirmeye çalışsa da aslında hayatımızda kesinti olmuyor. Şartlarda …