AROMATİK DESTEK

Aromatik destek uygulamaları

Genellikle insanın mental ve psikolojik yapısının etkilenmesi amacıyla güzel kokuların - aromatik esansların kullanılması akla gelir. Aromaterapinin önemli kullanım alanlarından biri bu olmasına rağmen bundan çok daha fazlası vardır. Aromatik ürünler sindirim yoluyla da alınabilir.

Aroma terapi ve aromatik ürünlerin medikal kullanımı için çok çeşitli yöntemler düşünülebilmekle beraber genel olarak baktığımızda üç temel kullanım şekli var. Haricen, dahilen veya topik - lokal kullanım olabilir.

Haricen kullanımlarda güzel kokukarın atmosfer ve hal oluşturmada veya kuvvetli istekler, hisler ve hatıralar oluşturmada büyük etkileri vardır. Koku alma reseptörlerinin merkezi beynin hemen altında yer alır, burun ve onun koku alan mekanizması koku alma merkezinin geçidini oluşturur. Bu yolla mental ve duygusal etkileşim oluşturulurken pozitif olan beslenmekte, negatif olanlarda nötralize edilmektedir. Değişik metodlarla güzel kokunun havaya salınımı ve nefes yolu ile de alınması sağlanabilir. .

Aromatik ürünlerin vücuda derin nüfuz edebilme özelliklerinden dolayı çok farklı amaçlara hizmet etmek için kullanılabilir. Topik olarak kullanımın en belirgin uygulaması kozmetik veya parfüm olarak kullanılmadır.

Dahili olarak kullanım çok özen gerektirmektedir. Çünkü aromatik ürünler saf oldukların yoğundurlar ve dahili alımda dozaj çok önemlidir. Dahilen alımlarda fazla dozaj zararlı olabilir.

Hem Güzel hem sağlıklı!
Aromatic Destek

Aromaterapi | Bitkisel

Egzersiz ve Nefes

Uygun seçilen egzersiz ve doğru nefes tekniği birlikte yapıldığında etkisi hızlı bir biçimde farkedilir. Nabzınızı …

Sağlık için bir kaç adım

1-Kötü yemek alışkanlıklarını bırak…kızartmalar, önüne uzatılan her yiyecek teklifi, işlenmiş et, rafine …

Hayat Bir! Ötesi de berisi de…

Bu dünyanın düzeni kendinden ibaretmiş gibi hissettirmeye çalışsa da aslında hayatımızda kesinti olmuyor. Şartlarda …