MANUEL DESTEKLER

Farklı masajlar gibi manuel olarak yapılan uygulamalar

Masaj veya beden üzerinde çalışmak terapötik olavak önem arzeder. Çünkü ne zaman, nasıl ve kime yaptığınıza bağlı olarak masaj çok kıymetli terapötik fayda sağlayabilirsiniz.

Eğer masajın üç boyutuna (ne zaman, nasıl ve kime) ilişkin eksik veya yanlış uygulamalar yaparsanız tersine negatif etkilerde görebilirsiniz. O nedenle ehlince doktor yönlndirmesi ve kontrolü ile yapılması sağlıklı olanıdır. Masaj veya manuel terapi ile gelen ustalık veya uzmanlıkta yavaş gelişen bir yetenektir. O yüzden yetkin bir uygulama çoklu faydalar ve etkiler sağlar.

Masaj uygulamasının farklı yüzleri vardır; rahatlatma için olabilir, hastalığın iyileşme sürecinin hızlandırılması için olabilir, dolaşım sistemi üzerinde farklı etkiler için yapılabilir, bedenin doku yapısında değişiklik amacıyla yapılabilir gibi...

Osteopati bir beden üzerinde çalışma (bodyworks) uygulamasıdır. Bedenin kas ve iskelet sistemi üzerindeki yüklerin veya anomalilerin tekrar dengelenmesi düzenlenmesi amaçlanır.

Manuel terapi tek yapılabildiği gibi farklı tedaviler ile birleştirilerekte yapılabilir. Bunu en klasik örneği aromaterapi ile birleştirilerek uygulanmasıdır. Bu yolla hem manuel terapinin vücuttaki etkilerini artırırız hemde aromaterapinin etkilerinden yararlanırız.

Tıbb ve Deva Sanatları

Tıbb ve Deva Sanatları

Egzersiz ve Nefes

Uygun seçilen egzersiz ve doğru nefes tekniği birlikte yapıldığında etkisi hızlı bir biçimde farkedilir. Nabzınızı …

Sağlık için bir kaç adım

1-Kötü yemek alışkanlıklarını bırak…kızartmalar, önüne uzatılan her yiyecek teklifi, işlenmiş et, rafine …

Hayat Bir! Ötesi de berisi de…

Bu dünyanın düzeni kendinden ibaretmiş gibi hissettirmeye çalışsa da aslında hayatımızda kesinti olmuyor. Şartlarda …