Eğitim Kurumlarına Danışmanlık

Eğitim kurumu canlıdır! İçindekilerin hayatını renklendirin!

Öğrenci|birey analizi

Eğitimin temel öğesinin nasıl özelliklerle donatılmış olduğunu öğrenmek hem ailesine hemde eğitim kurumuna çok temel yararlar ve kolaylıklar sağlayacaktır. Yapmanız gerekmeyen sistematik uğraşılardan kurtulacaksınız ve eğitim için ayırdığınız kaynakları, öğrencinin dinamiğini bilince, daha akıllıca ve verimli kullanacaksınız. 

Eğitime ayrılan kaynakların en optimum dengesi öğrencinin gerekeni aldığı ancak yükünün minimum olduğu değilmidir? O zaman anlayamadığınız bir birey olan öğrencinin ihtiyaçlarını ortalama değerlere dayalı sistemle anlamaya çalışırsanız, alacağınız sonuçta ortalama olur. 

Öğrenci değerlendirme | takip | performans

Eğitimin en temel paydası: Öğrenci. En kıymetli kaynak.   Peki bu kaynaktan en verimli sonuçlar almak nasıl olur? Siz nasıl anlatırsanız , o nasıl anlar? Hiç düşündünüz mü?  

O kadar anlatıyorum, bir türlü anlamıyor!

Her şeyi denedim. Bu öğrenciye ulaşamıyorum! 

Öğrencinin performansını nasıl değerlendireceksiniz ki doğru olsun ve size daha iyi yapmak için temel veriler sağlasın? Mesela anlaması sistematik çalışma gerektiren bir öğrenciyi ortalama değerlendirmeye tabi tutarsanız daha başarısız sonuçlar alırsınız. Veya hızlı anlama özelliği olan bir öğrenciyi anlayamazsanız o zaman onun davranışlarına başka tanım bulur ve onu anlayamayabilirsiniz. Tabi başarılı geri dönüşte alamamanız normal olur. 

 

Eğitimci Değerlendirme

Eğitimin kişiselleştirilmesi için önce onu verecek olanların bunun kişiselliğini anlaması ve görmesi gerekir. Daha sonra bu eğitimciler bildiklerini aktarırken bu kişiselliğe büründürerek öğrencilerine sunmalıdırlar. 

Söylemesi kolay, peki nasıl yapacaksınız?

Lider özellikli bir eğitimci ile devamlı sistematik olan bir eğitimcinin yöntemleri aynı olabilir mi? O zaman eğitimcinin önce kendini tanıması daha elzem değil midir?

Eğitim | insan kaynakları

Kurum çalışanların işlerine uygun olup olmadıklarının değerlendirilmesi. Fiili çalışmakta olanların vermliliklerinin artırılmasına dönük destek. 

Bir türlü aradığım yöneticiyi bulamadım! 

Öğretmenlere yatırım yapıyorum, ama verim alamıyorum. Mutlu değiller. 

Veli – Öğrenci ilişkileri

Eğitim kurumunda başarılı olmanın bir göstergesi öğrencinin başarılı olmasıdır. Ancak okulda sağlanacak başarıda öğrencinin kendi ebeveynleriyle olan ilişkiside önemli rol oynar. Hiç sevgisi yüzünden okunan ile sevgisini gösteremeyen ebeveyn bir olur mu?

O zaman başarı evden başlar, okulda devam eder dersek güzel olur herhalde değil mi? Madem öyle gelin sizde de uygulamalı olarak bunu görelim...

Egzersiz ve Nefes

Uygun seçilen egzersiz ve doğru nefes tekniği birlikte yapıldığında etkisi hızlı bir biçimde farkedilir. Nabzınızı …

Sağlık için bir kaç adım

1-Kötü yemek alışkanlıklarını bırak…kızartmalar, önüne uzatılan her yiyecek teklifi, işlenmiş et, rafine …

Hayat Bir! Ötesi de berisi de…

Bu dünyanın düzeni kendinden ibaretmiş gibi hissettirmeye çalışsa da aslında hayatımızda kesinti olmuyor. Şartlarda …