Kurumsal Tipoloji

Kurumda çalışanların tipolojik, iş ve verimlilik değerlendirmeleri.

Kurumlara verilen desteği, onların temel katma değeri olan insan üzerinden veririz. Ancak sadece insan faktöründen bakmayız. Çünkü yapılan işlerinde tipolojik özellikleri vardır. Bu açıdan insan ve yaptığı iş veya hizmet etkileşim halindedir.

Kurum içerisinde çalışanların birbirileri ile olan ilişkilerinin sağlığı kurumun genel sağlığını belirler. bireysel iletişimlerde olan sorunlar veya görevi kendisine uygun olmayan bir yönetici altında çalışanların nasıl etkilenecekleri kurumun verimini derinden etkileyecektir.

Özellikle üst yönetimde olanlar kurumun geleceği üzerinde önemli rol oynarlar. Ancak bu etki pozitif olabildiği gibi negatifte olabilir. İşine uygun olamayan bir üst yöneticinin alacağı kararlar veya yapacağı yönlendirmeler ile uyum sağlamaya çalışacak ekibi düşünün ve bu yapının verimini tahmin edin.

Her işin olduğu gibi konumlarda belli özellikleri gerekli kılar.

Firmanın genel özellikleri ve yapmakta olduğu iş ve hizmetler incelenir, buna karşılık elindeki insan portföyü de incelenir. Uygunluk, verim artışı için gerekenler, yapıda alternatif değişiklikler ve yönetim akışı gibi incelemeler ile kurumun röntgeni çekilir.

İnsan kaynaklarına çalışan değerlendirmesi veya yeni eleman veya yönetici alımında değerlendirme hizmeti verilir.

Üst düzey bir yöneticinin kurumunuz için ne kadar verimli olabileceğini önceden bilmenizin size sağlayacağı tasarrufu bir düşünün…

Egzersiz ve Nefes

Uygun seçilen egzersiz ve doğru nefes tekniği birlikte yapıldığında etkisi hızlı bir biçimde farkedilir. Nabzınızı …

Sağlık için bir kaç adım

1-Kötü yemek alışkanlıklarını bırak…kızartmalar, önüne uzatılan her yiyecek teklifi, işlenmiş et, rafine …

Hayat Bir! Ötesi de berisi de…

Bu dünyanın düzeni kendinden ibaretmiş gibi hissettirmeye çalışsa da aslında hayatımızda kesinti olmuyor. Şartlarda …