Kurumsal Enerjetik Diyet

Kurumları hayatta tutan sistemin devamlı ihtiyaçları

Diyet entegre bütünlüğü devamlı çalışır ve dengede tutmak için sistemin ihtiyaç duyduğu, bütünlüğünü var ve devamlı kılan ihtiyaçlarındandır. Kişilerin diyetik ihtiyaçları onların kişisel özelliklerine göre değişir. Aynı şekilde tüzel kişilerinde ihtiyacı ortaya çıkışlarındaki dinamiği gelişerek devam ettirmek için ona uygun olmalıdır. 

Mesela hızlı tepkiler vermesi gereken bir tüzel kişiliği buna hazır tutmak için ona göre beslemeniz ve altyapısını ona göre dinamik tutmanız gerekir. 

Kurumunuz nasıl nefes alıyor hiç düşündünüz mü? Hızlı tepki vermesi gereken kurumun nefesi de hızlıdır. Ancak sağlığı da risk altındadır. Onu dinç ve dinamik tutmalısınız...

 

Normal rutindeki ihtiyaçlarının karşılanması kurumun varoluş özelliklerine uyum göstermelidir. Kurumda fazlaca bulunan bir unsur varsa ve siz bu unsuru artıran özellikte beslenirseniz, bu unsur aşırı olabilecek ve bu fazlalığı size kurum içi rahatsızlık veya kurumsal hastalık olarak geri dönebilecektir. Halbuki siz kurumunuzun ihtiyacına cevap veriyordunuz! Veya tam tersine kurumda az bulunan bir unsura rağmen onu fazlaca gerektiren durumları ortaya çıkarırsanız bu seferde o unsurun eksikliğine veya kıtlığına düşebilirsiniz. Bu durumda da kurumda  şikayet ve hastalıklar görülmeye başlar.

MentalPress

MentalPress

Egzersiz ve Nefes

Uygun seçilen egzersiz ve doğru nefes tekniği birlikte yapıldığında etkisi hızlı bir biçimde farkedilir. Nabzınızı …

Sağlık için bir kaç adım

1-Kötü yemek alışkanlıklarını bırak…kızartmalar, önüne uzatılan her yiyecek teklifi, işlenmiş et, rafine …

Hayat Bir! Ötesi de berisi de…

Bu dünyanın düzeni kendinden ibaretmiş gibi hissettirmeye çalışsa da aslında hayatımızda kesinti olmuyor. Şartlarda …