Ortak | Yönetici İlişkileri

Kurumun ortakları ve yöneticileri arasındaki ilişkiler

Ortaklık önemli bir birlikteliktir. Evliliğe benzer. Evlilikte mutluluk nasıl eşlerin uyumuna ve dengeli ilişkiye bağlı ise aynısı kurumlardaki ortaklar arası ilişkilerde de geçerlidir. 

Ortaklarınızı tanımalısınız, onların özelliklerini bilmelisiniz ki beklentilerini, karar alma dinamiklerini, nelere çok önem verdiklerini, olmazsa olmazlarını anlayabilesiniz. Genellikle ortaklıklar kurulurken bu saydıklarımız göz önüne gelmez. Başlangıçta hemen herşeye katlanılabilir gibi gelebilir. Oysa çok uzun olmayan bir ileri zamanda ortakların ağzındaki ile karnındaki farklılaşmaya başlar. Aslında kişilerde bunu tam b,lincinde olmayabilir, ortaya çıkan sadece davranışlar ve iletişim sorunları olabilir. Amma siz bunu altını göremezseniz, çözümünde de pek başarılı olamayabilirsiniz. Veya çok daha fazla maliyetle çözebilirsiniz...

Ortakların yapısal özelliklerine bağlı olarak ilişkilerini düzenlemekte fayda vardır. Hatta kurum içindeki etkileşimlerini de bu özellikleri göz önünde bulundurarak yapmalıyız. Mesela genel müdürlüğe uygun olmayan daha fazla pay sahibini genel müdür yaparsınız ama bunu maliyetini tüm ortaklar birlikte ödersiniz. 

İsterseniz biz siz ortakları bir görelim, kısa bir süre birlikte çalışalım. Daha sonra size mevcut yapınızın nasıl daha sağlıklı olabileceğini ve ortakların nasıl daha mutlu olabileceklerini anlatalım. 

MentalPress

MentalPress

Yöneticilerin atanması önemli maliyetler içerir. Ancak bu atamanın başarılı olup olmadığını görebilmeniz için zaman ihtiyacınız olur. Atama iyi çıkarsa güzel de ya iyi olmazsa o zaman bunun size maliyeti hem yüksek olacak hemde zaman ve kaynak kaybınız olacak. 

Şöyle yapsak: biz sizin yöneticilerinizi veya adaylarınızı sufistik olarak incelesek, sonucunda da kimlerin uygun, kimlerin nelere ihtiyacı olur gibi belirlemelerimizi söylesek nasıl olur dersiniz...

Egzersiz ve Nefes

Uygun seçilen egzersiz ve doğru nefes tekniği birlikte yapıldığında etkisi hızlı bir biçimde farkedilir. Nabzınızı …

Sağlık için bir kaç adım

1-Kötü yemek alışkanlıklarını bırak…kızartmalar, önüne uzatılan her yiyecek teklifi, işlenmiş et, rafine …

Hayat Bir! Ötesi de berisi de…

Bu dünyanın düzeni kendinden ibaretmiş gibi hissettirmeye çalışsa da aslında hayatımızda kesinti olmuyor. Şartlarda …